Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Aktualnosci

Aktualności

Aktualnosci_m
„Sleeveface-ubierz się w książkę"
22 maja 2024
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie! Regulamin konkursu został udostępniony przez dziennik Vulcan oraz najduje się poniżej.
Regulamin konkursu
Aktualnosci_m
„ZALOVENDUJ SIĘ ! ZAADOPTUJ LAWENDĘ !"
22 maja 2024
Aktualnosci_m
Miesiąc maj
08 maja 2024
Aktualnosci_m
Certyfikat
19 kwietnia 2024
Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział i ukończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję Technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. W projekcie wzięli udział uczniowie klas 2-5 oraz nauczyciele: pani Aleksandra Kozak oraz pani Anna Midzierska. Serdecznie gratulujemy!
Aktualnosci_m
Niespodzianka
19 kwietnia 2024
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy miłą niespodziankę. Za zajęcie II miejsce w konkursie „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” organizowanym przez: Wojewodę Śląskiego, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach otrzymaliśmy wspaniałe nagrody, które na pewno przydadzą się w czasie realizacji kolejnych półkolonii.Aktualnosci_m
Konkurs
18 kwietnia 2024
Aktualnosci_m
Szkolne konkursy
11 kwietnia 2024
Aktualnosci_m
Kwiecień
10 kwietnia 2024
Aktualnosci_m
Wielkanoc
27 marca 2024
Aktualnosci_m
Marzec
07 marca 2024
Aktualnosci_m
Wyróżnienie dla placówki
28 lutego 2024
Z przyjemnością informujemy, że nasza placówka otrzymała II miejsce w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy w miejscu zamieszkania – zima 2024 pt. „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” organizowanym przez: Wojewodę Śląskiego, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Kozak oraz pani Monice Wątor-Zaczkiewicz za przygotowanie i realizację programu oraz pracy konkursowej.
Aktualnosci_m
Serdecznie zapraszamy
23 lutego 2024
Aktualnosci_m
Standardy ochrony małoletnich
14 lutego 2024


Aktualnosci_m
LUTY MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU
12 lutego 2024


Aktualnosci_m
"Ferie: Bezpiecznie, zdrowo i zabawnie"
09 lutego 2024
To co dobre szybko się kończy. Wspaniały czas, wspaniałe dzieciaki, wspaniałe wspomnienia ;)
Aktualnosci_m
Półkolonie zimowe
22 stycznia 2024

Prosimy o zaznajomienie się z rozkładami dni podczas półkolonii zimowych:
I turnus - 29.01 - 02.02.2024
II turnus - 05.02 - 09.02.2024

Rozkład zajęć na półkoloniach zimowych 2023/2024 - tunus I (pdf)
Rozkład zajęć na półkoloniach zimowych 2023/2024 - tunus II (pdf)
Orientacyjne godziny wyjść z placówki w czasie półkolonii zimowych (pdf)
Aktualnosci_m
Miesiąc marzeń
9 stycznia 2024
Zapraszamy również do udziału w konkursie "Moja kraina marzeń"

Aktualnosci_m
Konkurs plastyczny
3 stycznia 2024
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III oraz dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej ZSP-1 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczne zabawy zimowe”.
Prace należy wykonać techniką dowolną i przekazać wychowawcy lub organizatorom do 24.01.2024 r.
Powodzenia!

Regulamin konkursu (docx)
Aktualnosci_m
Wigilia
17 grudnia 2023
15 grudnia jak co roku Rada Dzielnicy Trynek zorganizowała Wigilię dla osób samotnych w naszej szkole. Z tej okazji, jak to stało się w zwyczaju nasi uczniowie wystąpili ze swoim przedstawieniem. Grupa świetlicowa pokazała swój magiczny taniec oraz śpiew, klasa 2 b zaprezentowała swoje przedstawienie jasełkowe.
Aktualnosci_m
Półkolonie zimowe
7 grudnia 2023
Trwają zapisy na półkolonie zimowe. Wszystkie informacje znajdują się w wiadomościach na dzienniku szkolnym.

Aktualnosci_m
Miesiąc integracji
6 grudnia 2023
Aktualnosci_m
Konkurs
6 grudnia 2023
Aktualnosci_m
Jarmark
4 grudnia 2023
Aktualnosci_m
Dzień Pluszowego Misia
23 listopada 2023
Aktualnosci_m
Tydzień mody
20 listopada 2023
Aktualnosci_m
Drodzy łowcy Talentów!
20 listopada 2023
Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu udało nam się zebrać 3154 Talenciaków, które wymieniliśmy na nagrody rzeczowe. Będziemy malować, grać i doskonalić umiejętności siatkarskie. Jesteście Wieeelcy, dziękujemy!

Aktualnosci_m
Szkoła ucząca z Minecraft Education
14 listopada 2023
Już kolejny tydzień w naszej placówce realizowane są lekcje z użyciem platformy edukacyjnej Minecraft Education. Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry. Lekcje realizowane są w ramach nowej kampanii edukacyjnej „Szkoła ucząca z Minecraft Education”. Nasi uczniowie zgodnie z ideą STEAM realizują podstawę programową z takich lekcji jak j. polski, matematyka, historia, biologia, geografia czy j. angielski. Uczą się o cyberbezpieczeństwie oraz współpracy przy różnego typu projektach.
Koordynator: A. Kozak

Aktualnosci_m
„Śniadanie daje moc”
13 listopada 2023
8 listopada 2023 roku społeczność uczniowska ZSP-1 włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Udział uczniów w programie z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości na temat roli śniadania w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Dla młodszych uczniów był to dzień szczególny. Śniadanie poprzedziły zajęcia, które miały na celu pogłębienia wiedzy na temat zasad właściwego odżywiania i stylu życia. Uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat odżywiania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Powstały wierszyki, prace plastyczne oraz niezapomniane wspomnienia z twórczej pracy w grupach. Dla powodzenia całego przedsięwzięcia, nieoceniony okazał się także udział uczniów naszej szkoły w akcji „Owoce i warzywa”, co zapewniło wszystkim uczniom zdrowe drugie śniadanie. Koordynatorem akcji "Śniadanie daje moc" w naszej szkole była Alicja Jureczko.

Aktualnosci_m
Konkurs świąteczny
10 listopada 2023
Zapraszamy do udziału!
Aktualnosci_m
Szkolna akademia
08 listopada 2023
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia. Tworzyliśmy ją wszyscy poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych. Prowadził nas chór szkolny, soliści na instrumentach.Aktualnosci_m
Talenciaki
08 listopada 2023
Drodzy zdobywcy Talentów. Pobiliśmy zeszłoroczny rekord w liczbie uzbieranych Talencików...3393 to nasz wynik!!!!!!. Jeśli jeszcze posiadacie jakieś zabłąkane talenty to jak najszybciej je zarejestrujcie lub przynieście do nas. Do 19 listopada możemy je jeszcze dodać do naszego konta.Uwaga! aktywne jest już tylko konto ZSP1. Dziękujemy

Aktualnosci_m
Listopad - miesiącem praw dziecka i życzliwości
07 listopada 2023


Aktualnosci_m
Plebiscyt Edukacyjny
07 listopada 2023
Plebiscyt Edukacyjny nadal trwa! Nasze Przedszkole Miejskie nr 2 w tej chwili prowadzi w rankingu na Przedszkole Roku w naszym mieście. Prosimy o udział w głosowaniu. Pani Gosia i Pani Dagmara zostały nominowane do nagrody Nauczyciela Przedszkola miasta Gliwice - głosujmy!!!!

Aktualnosci_m
Artystyczne przerwy
06 listopada 2023
Wracają ARTYSTYCZNE PRZERWY!
Zapraszamy na długiej przerwie we czwartki wszystkich chętnych do sali 19.
Jeśli chcesz odpocząć od hałasu,zrelaksować się przy muzyce... przyjdź.
Nicolas z klasy 7b zagra dla Ciebie tak jak w zeszłym roku grała nasza absolwentka Zosia. Czekamy!
Aktualnosci_m
Szkolny Konkurs Plastyczny
31 października 2023


Serdecznie zapraszam uczniów ZSP-1 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym, który ma na celu rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowania tradycji świątecznej.
Celem konkursu jest:
- rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;
- popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu plastycznego;
- prezentacja twórczości dziecięcej, promocja umiejętności i talentów.
Konkurs przeznaczony jest dla najstarszej grupy przedszkolnej oraz młodszych uczniów szkoły podstawowej z klas I-III. Technika wykonania prac jest dowolna.
Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród nastąpi dnia 06.12.2023 r.
REGULAMIN KONKURSU:
- Prace konkursowe muszą być czytelnie opisane w widocznym miejscu: imię i nazwisko, klasa, wiek
- Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.
- Przy ocenie prac brane będzie pod uwagę: oryginalność, estetyka wykonania i wkład twórczy. Komisja powołana przez organizatora dokona oceny prac. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
- Oceniane będą tylko prace indywidualne.
- Prace należy dostarczyć Pani Alicji Jureczko (sala nr 16). Nieprzekraczalny termin oddawania prac upływa dnia 04.12.2023 r. do godz. 15:00.
- Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły, a ich elektroniczne kopie umieszczone na stronie internetowej szkoły.
mgr Alicja Jureczko
Aktualnosci_m
Zdrowe Drugie Śniadanie
31 października 2023
8 listopada 2023 roku (w środę) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, dlatego tego dnia w ZSP-1 odbędzie się akcja „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Głównym celem organizacji tego wydarzenia jest zachęcenie uczniów do zdrowego odżywiania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek, to dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego 08.11.2023 r. wszystkie dzieci przynoszą do szkoły ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE np.:
- kanapkę (najlepiej z pełnoziarnistego pieczywa ze zdrowymi dodatkami);
- owoc lub warzywo;
- wodę mineralną.Aktualnosci_m
Rozgrywki o Puchar Dyrektora ZSP nr 1
30 października 2023
Już 13 listopada rozpoczynamy rozgrywki o Puchar Dyrektora ZSP nr 1. Klasy 4-5 zmierzą się w turnieju w dwa ognie, klasy 6-8 w siatkówkę. Zapraszamy do zabawy wszystkich chętnych uczniów!!!:) Składy drużyn prosimy przekazać nauczycielom wychowania fizycznego do 10 listopada.Aktualnosci_m
Spotkanie ze Strażą Pożarną
30 października 2023
W piątek odwiedzili naszą szkołę strażacy ze Straży Pożarnej w Ostropie. Przeprowadzili ciekawą prelekcję i zajęcia praktyczne.
Dzieci mogły również z bliska zobaczyć sprzęt strażacki jaki znajduje się w wozie. Nie obeszło się również bez wejścia do środka wozu. Wszystkim bardzo się podobało, dziękujemy!

Aktualnosci_m
MOJA DZIELNICA, MOJE MIASTO
24 października 2023
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 oraz Rada Osiedla Trynek zapraszają uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu MOJA DZIELNICA, MOJE MIASTO 2023
Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat zagadnień związanych z przeszłością i teraźniejszością dzielnicy Trynek oraz miasta Gliwice. Konkurs odbywa się w szkołach mieszczących się na terenie dzielnicy Trynek.
W naszej szkole planowany jest w dniu 27.10.2023 (piątek) o godz. 8.50 w sali nr 27.
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie do 26.10.2023 u szkolnego organizatora konkursu p. Anny Jakubiny.
Uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie zachęcamy do wzbogacenia wiedzy wykorzystując powszechnie dostępne strony internetowe o charakterze informacyjnym i edukacyjnym:
http://www.gliwiczanie.pl/
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/category/historia/
http://aeroklub.gliwice.pl
https://gapr.pl/tereny-gapr/nowe-gliwice-centrum-edukacji-i-biznesu/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gliwice

Dla zwycięzców konkursu atrakcyjne nagrody!!!
Zapraszamy do udziału!!!
Aktualnosci_m
Wyjście do Mrowiska
18 października 2023

Aktualnosci_m
Przerwa na czytanie
17 października 2023
Już 24 października nasza szkoła weźmie udział w akcji Przerwa na Czytanie. W tym dniu na każdej przerwie uczniowie wraz z nauczycielami będą czytać swoje ulubione książki.

Aktualnosci_m
Konkurs plastyczny "To co mnie uskrzydla"
16 października 2023
Regulamin konkursu.(docx)

Aktualnosci_m
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
8 października 2023
Kochani! Od 9 października 2023 roku w naszej szkole rusza zbiórka darów dla zwierzaków w ramach akcji SKW i SU „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT”.
Więcej na stronie Wolontariatu

Aktualnosci_m
Dzień Gier Planszowych
5 października 2023
10 października klasy 1-3 obchodzić będą Dzień Gier Planszowych. Gry planszowe to nie tylko sposób na dobrą zabawę i relaks, ale również gry wspierają rozwój wyobraźni, wiedzy czy pamięci. Dlatego 10 października gramy!


Aktualnosci_m
Stawiamy na sport!
3 października 2023
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Europejskim Dniu Sportu. Wszyscy jesteśmy wielcy!


Aktualnosci_m
Mol Książkowy
3 października 2023
Dzieci czytają dzieciom, czyli spotkanie z "Molem Książkowym" > akcja świetlicy i biblioteki w której dzieci z kl III czytają dzieciom z przedszkola.


Aktualnosci_m
„Sukces w mierzeniu się ze smogiem”
2 października 2023
We wrześniu w szkole został zainstalowany wewnętrzny ekran prezentujący pomiary czystości powietrza oraz inne treści ekologiczne.
Sprzęt ten został wygrany w ogólnopolskim konkursie „Mierzymy się ze smogiem” pod patronatem ESA NASK – Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych w Polsce posiadającą dwa panele danych zanieczyszczenia powietrza.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

Jakie parametry mierzą czujniki ESA zamontowane w naszej szkole?
W trybie ciągłym mierzone są następujące parametry:
stężenie pyłu PM2,5 wewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM10 wewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM10 na zewnątrz szkoły;
temperatura powietrza na zewnątrz szkoły;
ciśnienie atmosferyczne na zewnątrz szkoły


Aktualnosci_m
Październik - miesiącem zdrowia psychicznego
29 września 2023


Aktualnosci_m
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
28 września 2023


29 września nasza placówka obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.
Aktualnosci_m
Klub Włóczykija
27 września 2023


W najbliższy piątek tj 29.09.23r Świetlicowy Klub Włóczykija wyrusza na dwudniową wycieczkę. Tym razem celem podróży jest Warszawa. Dzieci będą miały okazję zwiedzić: Zamek Królewski, Muzeum Pieniądza, Łazienki Królewskie. Zobaczą też Stadion Narodowy i Stadion Legii Warszawa. Kolejną atrakcją będzie przejażdżka Metrem oraz zabawa i doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik.
Aktualnosci_m
Zapraszamy do udziału
27 września 2023
Aktualnosci_m
SPOTKANIE Z NAUKĄ W ZSP-1
25 września 2023
W piątek 22 wrześnie 2023 roku uczniowie klasy 1 b Szkoły Podstawowej Nr 16 oraz dzieci Przedszkola Miejskiego Nr 2 odbyły niezwykle barwną podróż do świata nauki. A to dzięki wizycie dr inż. Marceliny Jureczko z Politechniki Śląskiej, która przeprowadziła zajęcia „Tajemnice kolorów”. Pani Doktor opowiedziała skąd się biorą kolory i czy można je stworzyć. Dzieci dowiedziały się też co to jest światło widzialne i jak powstaje tęcza. Miały też okazję widzieć w świetle UV jak ptaki, czy w promieniowaniu podczerwonym niczym boa. Poznały funkcję informatywną barw w otaczającym je świecie. A nawet zostały wtajemniczone, że kolor różowy… nie istnieje! A przy tym wszystkim świetnie się bawiły obserwując i samodzielnie wykonując eksperymenty. Ten dzień na pewno na długo zapisze się w ich pamięci w jasnych barwach. Spotkanie było również okazją do integracji oddziałów szkolnych i przedszkolnych.

Aktualnosci_m
Zapraszamy do udziału
25 września 2023
Aktualnosci_m
Nasze projekty
13 września 2023
Zapraszamy do zaznajomienia się z naszymi programami, projektami i innowacjami. Wszystkie informacje znajdziecie na podstronie: Projekty/Programy.
Aktualnosci_m
Zajęcia z Robotyki - konkursy
12 września 2023
Zapraszamy do udziału w konkursach
Opiekun: A. Kozak
Aktualnosci_m
Zajęcia z Robotyki
05 września 2023
W tym roku zapraszamy na zajęcia dodatkowe z Robotyki klasy 1-5.
Opiekun: A. Kozak

Aktualnosci_m
Przypominamy
05 września 2023

Aktualnosci_m
Zapraszamy!
04 września 2023

Aktualnosci_m
Rozpoczęcie roku szkolnego
29 sierpnia 2023

Aktualnosci_m
Wyprawka dla klas pierwszych
21 sierpnia 2023

Aktualnosci_m
Nowy rok szkolny
18 sierpnia 2023
Przypominamy o składaniu zgłoszenia na stołówkę na nowy rok szkolny!
Karta złoszenia dziecka na stołówkę szkolną.(pdf)
ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.