Projekty realizowane w ramach DI

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI
Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI we Wrocławiu okazała się dla naszej drużyny Turbo 7 zwycięska.
Turbo 7 zajęło I miejsce w grze terenowej “Orientuj się” oraz w najważniejszym Wyzwaniu Drużynowym “Trzej Bohaterowie” nasi reprezentanci okazali się najlepsi w swoim poziomie wiekowym.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz trenerce Aleksandrze Kozak. Pracowali ciężko cały rok aby osiągnąć ten sukces.
"Pamiętnik drużyny"
16.03.2017 r, Czwartek
Dojechaliśmy do Wrocławia pociągiem w godzinach popołudniowych, od razu po przybyciu ruszyliśmy na Halę Stulecia aby zarejestrować drużynę i na Ceremonię Rozpoczęcia. Impreza była wspaniała, cała hala zapełniona uśmiechniętymi buziami pełnymi zapału do wyzwań, które na nich czekały. Już na starcie ruszyła wymiana pinsów - jeden z głównych atrakcji w trakcie trwania całej olimpiady.
17.03.2017 r, Piątek
Z samego rana czekało nas nasze główne Wyzwanie Drużynowe, na które przygotowywaliśmy się cały rok. Chwila napięcia, stresu i… wyszliśmy z sali szczęśliwi. Zadanie wyszło wspaniale, chyba najlepiej ze wszystkich możliwych prób.
Po zadaniu w nagrodę zwiedziliśmy Muzeum Czterech Kopuł, wspaniałą wystawę malarzy i rzeźbiarzy.
Po obiedzie czekały na nas kolejne atrakcje. Najpierw czekały nas warsztaty tworzenia animacji na tabletach, a następnie Gra Terenowa. Gra polegała na znalezieniu za pomocą mapy wszystkich punktów kontrolnych, w obszarze Hali Stulecia i pobliskiego parku. Przy niektórych punktach były również dodatkowe zadania do wykonania. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem również bardzo dobrze.
Następnie w biegu ruszyliśmy na Noc we Wrocławiu, gdzie dla naszej drużyny czekała niespodzianka: zabawa w Bobolandii - Rodzinnej Sali Rozrywki. Już późnym wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi z końcówką siły pośmialiśmy się z Pizza Hut.
18.03.2017 r, Sobota
Dzisiejszego dnia mogliśmy odpocząć od wyzwań. Całą sobotę poświęciliśmy na zwiedzaniu Wrocławia. Dzięki kuponom zniżkowym dla uczestników olimpiady mieliśmy możliwość pójścia do Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, oraz do Centrum Historii “Zajezdnia” - interaktywnego muzeum dotyczących lat 2 wojny światowej oraz czasów PRL. Wieczorem odbyło się Wyzwanie Bliźniacze. Poznaliśmy tak naszych “bliźniaków” czyli drużynę, która wybrała takie samo wyzwanie drużynowe oraz była w podobnym wieku. Razem wykonaliśmy zadanie i wymieniliśmy się małymi prezentami. Nasze prezenty w części sponsorowało Miasto Gliwice.
Na zakończenie dnia odbyła się Impreza Integracyjna.
19.03.2017 r, Niedziela
Ostatni dzień olimpiady. Znowu z samego rana czekało nas Wyzwanie Na Już - krótkie, 10 minutowe zadanie, z którego punktacja była dodana do Wyzwania Drużynowego. Po wykonaniu zadania trenerka drużyny udała się na wyzwanie dla trenerów, a reszta drużyny na kolejne warsztaty, tym razem stepowania. Gdy spotkaliśmy się znowu wszyscy ponownie, ruszyliśmy na pokaz taneczny.
Po południu dla wszystkich drużyn czekał dodatkowy poczęstunek - pizze oraz muffinki.
Po poczęstunku rozpoczęła się Ceremonia Zakończenia. Wielka impreza kończąca te niezwykłe 4 dni okazała się dla nas równie niezwykła. Nasz drużyna znalazła się na scenie zdobywając I miejsce w zadaniu terenowym.
Zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z osiągnięć, nocą wróciliśmy do Gliwic.

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział niemal 2000 uczestników z 14 polskich województw, do Wrocławia przyjechały też drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, USA, Węgier i Turcji. Gmina Wrocław była bowiem w tym roku także gospodarzem International Invitational 2017, czyli międzynarodowej edycji Olimpiady, która dotychczas gościła jedynie w stolicach Chin i Kataru.

Początek nowego wyzwania
Nasza drużyna w programie "Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni" Turbo 7 znowu w akcji!
Już drugi rok nasza szkoła bierze udział w tym ogólnoświatowym programie kreatywności. Po otrzymaniu tegorocznego pakietu nasza drużyna wybrała Wyznanie Improwizacyjne, co oznacza, że przez pól roku czeka na nią ciężka praca.
Coś nieco o samym wyzwaniu:

Wyzwanie Improwizacyjne "Trzej bohaterowie"
Drużyna zaprezentuje swoje zdolności improwizacyjne oraz umiejętności opowiadania historii. Drużyny otrzymają temat i stworzą skecz bezpośrednio na scenie.
Wasza drużyna:
Stworzy trzy improwizowane skecze z wykorzystaniem tej samej podpowiedzi.
Zaprezentuje każdy ze skeczy, w oparciu o różnorodne gatunki teatralne.
Przedstawi inne sylwetki bohaterów w każdym ze skeczy.
Wzbogaci każdy skecz o ciekawe rekwizyty.

Życzymy drużynie wytrwałości, a w marcu będziemy trzymać kciuki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie we Wrocławiu.