Projekty realizowane w ramach DI

Olimpiada DI
Już czwarty raz naszą szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination reprezentowała drużyna Turbo 7 wraz z trenerką panią Aleksandrą Kozak.
W tym roku Olimpiada została objęta patronatem honorowym między innymi Minister Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.
Z wielką radością bierzemy udział co rok w tym wielkim wydarzeniu, tym bardziej, że drużyna zdobywa na nim wysokie miejsca. Przypominamy, że rok temu zajęła II miejsce, a w tym roku III.
W tym roku nasza drużyna również przygotowała się do Wyzwania Improwizacyjnego, jednak już w II przedziale wiekowym. Od września trenowała, aby na końcu zaprezentować wyzwanie na olimpiadzie.
Oprócz Wyzwania Improwizacyjnego, wzięła również udział w Wyzwaniu Na Już, Wyzwaniu Bliźniaczym, grze terenowej oraz w licznych warsztatach między innymi “Własny łazik marsjański” czy “Moduły budowlane”. W przerwach między wyzwaniami i warsztatami zwiedziła Wrocław i ciekawe miejsca tj. Muzeum Poczty i telekomunikacji, Movie Gate czy Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Trenerka drużyny również wzięła udział w Wyzwaniu Trenerskim zajmując I miejsce oraz została nominowana do nagrody Trenera Roku.
Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na olimpiadzie.
Nowe wyzwania
W tym roku nasza drużyna DI Turbo 7 znowu rusza na podbój Wrocławia. Już od trzech lat wspaniale radzi sobie na olimpiadzie, a od dwóch w wyzwaniach improwizacyjnych, dlatego też i w tym roku podjęła się tego rodzaju wyzwania. Oto jest zapowiedź:

WYZWANIE IMPROWIZACYJNE "ORZEŁ CZY RESZKA"
Drużyna rozwinie swoje kompetencje kulturowe, improwizacyjne oraz umiejętności budowania postaci i umiejętnego opowiadania historii.
WASZA DRUŻYNA:
Zbada postacie, które znajdują się na monetach z całego świata.
Stworzy i zaprezentuje improwizowany skecz, w formie opowieści o tych postaciach.
Zaprezentuje skecz w dwóch stylach: komedii i tragedii – rzut monetą zadecyduje, od którego stylu rozpoczniecie.
Zaprezentuje skecz w dwóch częściach, zmieniając styl komunikacji z werbalnej na niewerbalną.
Wylosowane wydarzenie wpłynie na bieg opowiadanej przez Was historii.

Do olimpiady zostały jeszcze tylko 3 miesiące i drużyna ostro trenuje dwa razy w tygodniu by i tym razem dać z siebie wszystko.