DI

Projekty realizowane w ramach DI

Wirtualna Olimpiada DI
W niedzielę zakończyła się Wirtualna Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI. Nasza drużyna Turbo 7 wzięła udział w sumie w trzech wyzwaniach: Wyzwaniu Filmowym, Wyzwaniu Trenerskim, Wyzwaniu Bliźniaczym, nagrała około 40 filmików, wysłała 11 filmów i spotykała się online przez 2 miesiące z trenerką oraz z drużyną bliźniaczą Szalonymi Mózgowcami z Wrocławia. W tym roku na olimpiadzie nie przyznawano miejsc, jednak drużyna osiągnęła swój cel: Skończyła to, na co pracowała cały rok, a to jest chyba najważniejsze :)
Trenerka: Aleksandra Kozak
WIRTUALNY JUBILEUSZ
Wspaniała wiadomość dla naszej drużyny kreatywności TURBO 7 ! Przez cały rok drużyna składająca się z uczennic klasy 6c razem z trenerką p. Aleksandrą Kozak ostro pracowała na wyjazd na kolejną Olimpiadę DI we Wrocławiu. Niestety w powodu pandemii Olimpiada nie odbyła się i nikt nie zobaczył efektów ich pracy. Jednak dzięki pracy fundacji w czerwcu odbędzie się Wirtualna Olimpiada. Trochę na innych zasadach, jednak pozwoli naszej drużynie pokazać co potrafi. Trzymajcie kciuki za TURBO 7!

DI w klasie I b
Od tego roku nasza trenerka pani Aleksandra Kozak wprowadziła na zajęcia klasy I b elementy programu DI. Przez cały rok cała klasa będzie trenowała Wyzwania Na Już aby od następnego roku powstała nowa drużyna naszej szkoły.
Pierwsze zajęcia już za nimi i małymi kroczkami wchodzą w wielki świat kreatywności. Trzymajmy za nich kciuki!
Nowe wyzdanie Turbo 7
Po otrzymaniu pakietu dla Trenera i drużyny i zapoznaniu się z wyzwaniami, nasza drużyna znowu podjęła się realizacji Wyzwania Improwizacyjnego.
Oto jego krótki opis:
WYZWANIE IMPROWIZACYJNE
Drużyna rozwinie swoje kompetencje kulturowe, improwizacyjne oraz umiejętności budowania postaci i umiejętnego opowiadania historii.
WASZA DRUŻYNA:
- zbada zagadnienie „supermocy” i to, jak są przedstawiane w komiksach, literaturze, filmach i innych mediach;
- stworzy i zaprezentuje improwizowany skecz o złoczyńcy, który używa supermocy, by zainicjować niespodziewaną sytuację;
- w swoim skeczu zawrze także bohatera, który bezskutecznie używa mocy, by uporać się z niespodziewaną sytuacją;
- wzbogaci skecz o efekty dźwiękowe.

15 sezon DI 2019/20 rozpoczęty!
XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI odbędzie się w dn. 23-25 marca 2020 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu!
Nasza drużyna TURBO 7 wraz z trenerką p. Aleksandrą Kozak już 5 raz weźmie udział w tym wielkim wydarzeniu.
Trzymajmy za nich kciuki!