Gazetka

Gazetka szkolna "ŚCIĄGA"

W naszej szkole wydajemy dwumiesięcznik - gazetkę szkolną "Ściąga". Redaguje ją p. Sylwia Borkowska. Autorami artykułów, ilustracji itp. są uczniowie naszej szkoły.

Czasopismo uczniowskie oprócz tego, że jest nośnikiem informacji, jest także najbardziej wszechstronną formą aktywizowania twórczości dzieci (plastycznej, literackiej). Gazetka szkolna jest także cennym narzędziem wychowawczym, umożliwia ekspresję (wyrażanie własnych przeżyć i przemyśleń), wyzwala emocje, uczy współpracy w grupie rówieśniczej oraz kulturalnego wyrażania krytyki (opinii).