Gazetka

Gazetka szkolna "Bomba"

Wraz z nowym rokiem szkolnym ukazuje się szkolna gazetka "Bomba". Redagowana jest przez p. Joannę Roj oraz p. Katarzynę Trefler. Autorami artykułów, ilustracji itp. są uczniowie naszej szkoły.

Czasopismo uczniowskie - oprócz tego, że jest nośnikiem informacji, jest także najbardziej wszechstronną formą aktywizowania twórczości dzieci (plastycznej, literackiej). Gazetka szkolna jest także cennym narzędziem wychowawczym, umożliwia ekspresję (wyrażanie własnych przeżyć i przemyśleń), wyzwala emocje, uczy współpracy w grupie rówieśniczej oraz kulturalnego wyrażania krytyki (opinii). Wykorzystując naturalną ciekawość świata - zachęca do wspaniałego zawodu, jakim jest dziennikarstwo.

"Bomba" jest miesięcznikiem, ukazuje się zawsze w pierwszym tygodniu miesiąca. Zakupić ją można bezpośrednio u p.Roj (s.17). Regulamin gazetki można pobrać tutaj.

Cena gazetki to 0,50gr.

Bomba