Projekty i programy realizowane w szkole

Euro
Mamy Mocne strony
Plakat
W tym roku klasa III c razem z wychowawcą panią Aleksandrą Kozak wzięła udział w kampanii zorganizowanej przez Wydawnictwo Operon.
Kampania społeczna "Mamy mocne strony – razem możemy więcej!" To kampania odkrywania mocnych stron, która pomoże uczniom w lepszym radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami, takimi jak zmiana etapu kształcenia czy rozpoczęcie nauki w szkole.
W czasie trwania kampanii zostały przeprowadzone ciekawe scenariusze zajęć, mające na celu uświadomienie uczniom ich mocnych stron oraz budowanie własnych wartości, jak również pokazanie dzieciom, że ich siłą jest działanie razem.
Uwieńczeniem kampanii było wykonanie pracy konkursowej metodą projektu. Zdjęcie pracy należało umieścić na profilu Uczymy się z Bratkiem na Facebooku.
Praca wykonana przez klasę III c zdobyła nagrodę główną – kącik Bratka (stolik, lampa stołowa, dywan, puf sako, pacynka Bratka).
Pani Aleksandra Kozak wraz z uczniami serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy głosowali na klasowy plakat. Bratek na stałe zagości w naszej szkole.

Plakat Plakat
Euro
EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW 2017. Długopole Dolne 9- 13 kwietnia 2017
W kwietniu już po raz czwarty uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły wraz z opiekunami panią Joanną Beżańską i Anną Kanach – Iwanow wzięli udział w 5 –dniowym obozie szkoleniowym „EuroWeek” w miejscowości Długopole Dolne.
Program ten, odbywający się cyklicznie, jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży oraz współfinansowany przez Unię Europejską. Obejmuje on cztery bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”.
Zajęcia odbywały się w języku angielskim i prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy m.in. z Chin, Kenii, Indii, Turcji, Azerbejdżanu, Meksyku, Ukrainy, Etiopii.
Wszyscy uczniowie mieli mnóstwo sposobności do tego, aby wykazać się umiejętnością języka angielskiego, gdyż każde zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Prowadzący z dużą otwartością, radością i pomocą zachęcali do aktywnej i twórczej pracy, szybko zaskarbiając sobie sympatię naszych uczniów.
Pomimo licznych zajęć udało się nam zwiedzić malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej. Razem z wolontariuszką z Chin spędziliśmy niezapomniane chwile w Polanicy Zdrój. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty.
Dni spędzone na obozie upłynęły bardzo szybko, a forma prowadzonych zajęć pozwoliła uczniom wykazać się niezwykłą kreatywnością i otwartością.
Mamy nadzieję, że wrócimy tam niebawem… :).