Konkursy1

Konkursy - klasy I-III

Rok szkolny 2015/2016

Konkursy_m
Uczennica naszej szkoły Agatka Krupińska z kl.II B zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” Gratulujemy serdecznie!!!
Konkursy_m
Klasa II c zajęła III miejsce w Regionalnym Konkursie Teatralnym „Bawimy się w prawdziwy teatr” organizowanym przez SP nr 8. Serdecznie gratulujemy wyniku!
Konkursy_m
Laureaci Międzyszkolnego konkursu plastycznego "Nawet koń by się śmiał gdyby lżejszy żywot miał.."
Martyna Czaja I miejsce 3a
Weronika Nycz II miejsce 3a
Mateusz Starobrat - kwalifikacja do wystawy 3a
Konkursy_m
W naszej szkołę odbył się Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział 52 uczniów z naszej szkoły z klas II, III, IV, V, i VI, w trzech kategoriach wiekowych: Żaczek-klasy II, Maluch-klasy III i IV, Beniamin-klasy V i VI. Własnie odebraliśmy wyniki i nagrody. Dziesięcioro uczniów uzyskało w tym konkursie wyróżnienie. Z klas II: Maja Jagodzińska-6 miejsce w powiecie i 16 w rejonie katowickim, Marta Roszkowicz-8 miejsce w powiecie i 20 w rejonie, Aleksandra Duda- 8 miejsce w powiecie i 20 w rejonie, Dominik Skurzybot-9 miejsce w powiecie i 22 w rejonie, Marta Bużan-12 miejsce w powiecie i 27 w rejonie, Martyna Początek-20 miejsce w powiecie i 40 w rejonie, Piotr Raczkiewicz-20 miejsce w powiecie i 40 miejsce w rejonie oraz Eunika Matys-22 miejsce w powiecie i 4 w rejonie. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Konkursy_m
Wiktoria Łowczecka, Zuzanna Olechowska i Alan Nogły, uczniowie klasy IIIb zajęli I miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym " Zielone Podchody". Gratulujemy!
Konkursy_m
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Moja książkowa fantazja" - klasy I-III
I miejsca Maja Czaniecka - II c
II miejsce Weronika Nycz - III a
III miejsce Amelia Bac - I c
wyróżnienia: M. Bużan, M. Jagodzińska, M. Początek, B. Roszkowicz, A. Kowalik
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu - p. M. Wątor-Zaczkiewicz oraz p. A. Kozak dziękują wszystkim za udział w konkursie.
Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych
Jak co roku w okresie świątecznym odbywa się Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych. Organizatorem przeglądu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 – II LO – w Gliwicach, doradca metodyczny katechezy i Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
W tym roku ponownie naszą szkołę reprezentowała klasa pani Aleksandry Kozak ze współpracą z panem Krzysztofem Białkiem. Klasa II c zajęła w XIV już przeglądzie II miejsce!! Serdecznie gratulujemy osiągnięcia. Dodatkowo uczeń Bogusław Kozłowski otrzymał wyróżnienie za grę aktorską.
Konkursy_m
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIMA W OCZACH DZIECKA"
Laureaci: I miesjce - Weronika Nycz, klasa III a
I miejsce - Tomasz Turczyński, klasa III a
I miejsce - Marta Bużan, klasa II c
Konkursy_m
III miejsce w konkursie „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” zajęła Paulina Gancarz z kl. II b.
Konkursy_m
Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Aktywnie spędzam czas z psem” zdobyła Agata Krupińska oraz Amelia Glegocińska z kl. II b.
Konkursy_m
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka” zdobyła Agata Krupińska z kl. II b.
Konkursy_m
II miejsce w konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowe dekoracje" zajęła Marta Bużan z klasy II c. Gratulujemy!
Konkursy_m
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 16 w Gliwicach w Halowym Modelarstwie Lotniczym
W dniu 12 grudnia 2015 roku o godzinie 9:00 odbyły się w naszej szkole II Mistrzostwach w Halowym Modelarstwie Lotniczym. Organizatorem tych mistrzostw był Pan Witold Setkowicz, który prowadzi cykliczne zajęcia dwa razy w tygodniu z modelarstwa lotniczego dla uczniów klas I-VI. Głównym sędzią był Pan dr. Inż. Stanisław Kopacz.
W zawodach wzięło udział 14 uczniów w dwóch kategoriach rodzajów modeli: kartonowych i styropianowych. Każdy z uczestników miał możliwość trzykrotnego puszczania każdego z modeli. Do ogólnego wyniku liczyła się średnia z wszystkich 6 czasów.
Pierwsze miejsce zajął Szymon Bankiewicz z klasy IV uzyskując czas 35,90 sekundy, drugie miejsce zajął Szymon Zaczkiewicz z klasy II uzyskując czas 31,30 sekundy, a trzecie miejsce zajęła Julia Bankiewicz z klasy I uzyskując czas 30 sekund.
Po zawodach uczniów swoimi umiejętnościami „lotniczymi” mogli wykazać się również rodzice.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Konkursy_m
Laureaci X Międzyszkolnego konkursu "Wszystkie zwierzęta duże i małe"
  • Mateusz Starobrat
  • Oliwia Baron
  • Weronika Nycz
Wyróżnienie dla Pauliny Gancarz z kl. II b.
Konkursy_m
Laureaci Powiatowego Konkursu "Najpiękniejsze miejsca w mojej Ojczyźnie" organizowanym pod patronatem honorowym Dowódcy Garnizonu Gliwice:
Konkursy_m
Uczniowie p. Aleksandry Kozak, tegoroczna klasa II c powtórzyła sukces z przed roku zajmując III miejsce w XVI Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Konkurs odbył się w dniach od 7 do 11 grudnia 2015 roku w auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ulicy Okrzei 20 w Gliwicach. Dodatkowo wyróżnienie za grę aktorską otrzymały Sandra Sobieszyńska oraz Katarzyna Krzywda. Całej klasie serdecznie gratulujemy!
Konkursy_m
Kolejne sukcesy naszych uczennic. W konkursie plastycznym "Dary jesieni" organizowanym przez SP nr 8, dwie uczennice z klasy II c zajęły wysokie miejsca w kategorii prac przestrzennych.
  • I miejsce – Marta Bużan
  • II miejsce – Eunika Matys
Konkursy_m
Uczennica klasy Ib - Magdalena Kacik zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Plastyczno - Literackim "Ruszaj się Kubusiu" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 w Gliwicach. Gratulujemy!
Konkursy_m
We wrześniu uczniowie klas IIIA i II B wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Maszkety pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice „To dla mnie ważne – 25 lat samorządności w Gliwicach”, adresowanym do uczniów gliwickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w kategorii „Gliwice - miasto moich marzeń”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się w trakcie uroczystego wernisażu w Galerii Forum w Gliwicach 30 września 2015 r.
  • I miejsce – kategorii klas 1-3 zajęła Agata Krupińska IIB
  • II miejsce – w kategorii klas 1-3 zajęła Oliwia Baron IIIA