Konkursy2

Konkursy - klasy IV-VI

Konkursy_m
17 maja 2016 r. odbyła się uroczysta gala wręczania nagród i dyplomów dla uczestników matematycznego konkursu powiatowego Mała Olimpiada Matematyczna, którzy doszli do finału. Z naszej szkoły udało się to jednej uczennicy Ewie Szymik z klasy VI a. Zajęła ona 20 miejsce na ponad 800-set uczestników pierwszego etapu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zwiastuny 2016
Dnia 23 maja 2016 roku podczas Gliwickiej Gali Młodych Talentów nasi zdolni artyści otrzymali statuetki "Zwiastuny 2016": Zuzanna Banaś, Weronika Banaś, Julia Goryczka, Anita Jakubiak oraz Miłosz Swierczek. Gratulacje!
Opiekun:Joanna Klebanowicz
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Moja książkowa fantazja" - klasy IV-VI
I miejsca Weronika Flak
II miejsce Zuzanna Banaś
III miejsce Julia Łach
wyróżnienia: W. Sulikowska
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu - p. M. Wątor-Zaczkiewicz oraz p. A. Kozak dziękują wszystkim za udział w konkursie.
Konkursy_m
Finał XV Powiatowego Konkursu "Mistrz Tangramu"
14.01.2016 roku w naszej szkole odbył się finał XV Powiatowego Konkursu dla uczniów Szkół Podstawowych miasta Gliwice i okolic „Mistrz Tangramu”. Nasza szkoła bierze w nim udział od 11 lat. Pierwszy raz organizowaliśmy rozgrywki finałowe. Z naszej szkoły uczestniczyła jedna drużyna, byli to uczniowie z klasy VI: Anita Jakubiak, Kacper Skowronek i Mateusz Turczyński.
Konkurs podzielony był na trzy etapy:
I etap – szkolny, przeprowadzony przez nauczycieli placówek macierzystych miał za zadanie wyłonienie trzyosobowych drużyn w każdej z grup wiekowych;
II etap – rejonowy, miał za zadanie wyłonić po sześć najlepszych drużyn w każdej z grup wiekowych;
III etap – finał, który odbył się w naszej szkole, w którym spotkały się najlepsze drużyny by walczyć o tytuł „Mistrza Tangramu” również w każdej z grup wiekowych.
Zadania konkursowe dotyczyły układania: postaci, zwierząt, liter, cyfr, figur geometrycznych, paradoksów tangramowych (tanpułapek) z wykorzystaniem tangramów: starochińskiego, jajka kolumba i serduszka dla wszystkich grup wiekowych.
W każdej z grup wiekowych wystartowało 20 drużyn z 20 szkół podstawowych miasta Gliwice i okolic. Nasza drużyna z klas VI zajęła VI miejsce.
Gratulujemy wszystkim finalistom wytrwałości, determinacji oraz wielkiej wyobraźni i inwencji twórczej.
Konkursy_m
10 grudnia 2015r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego: "ŻYJ TAK, ABY INNYM BYŁO Z TOBĄ DOBRZE". Na konkurs nadesłano łącznie 510 prac. Nasi uczniowie zajęli w konkursie 2 miejsce:
  • Zuzanna Banaś z kl.6b w kategorii klas 5-6
  • Miłosz Swierczek z kl.4a w kategorii klas 3-4
Laureatom, ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy i czekamy na dalsze sukces.
Opiekunowie: J.Klebanowicz i E.Czenczek
Konkursy2Konkursy2

Konkursy_m
Konkurs szkolny "Ekologia ważna sprawa"
10 listopada 2015 r. zostały ogłoszone oficjalne wyniki szkolnego konkursu literacko-plastycznego "Ekologia ważna sprawa". Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o tematyce ekologicznej i wykonanie pracy plastycznej z surowców wtórnych - Ekoludka.
Rywalizację wygrała uczennica klasy VI b - Anita Jakubiak.
Konkursy2 Konkursy2