Konkursy2

Konkursy - klasy IV-VI

Konkursy_m
Odbyła się czwarta edycja konkursu "Nasza dzielnica, nasze miasto".
W kwietniu oraz maju miała miejsce czwarta już edycja konkursu "Moja dzielnica, moje miasto". Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół mieszczących się na terenie naszej dzielnicy. Konkurs jest organizowany dzięki współpracy z Radą Osiedla Trynek.
Zwycięzcy konkursu w ZSP1 to:
I miejsce Nikodem Ciomcia
II miejsce Szymon Bankiewicz
III miejsce Jakub Bartosz
W tym roku nagrody dla laureatów konkursu w naszej szkole zostały wręczone, w czasie uroczystej Akademii kończącej ten rok szkolny, przez przedstawiciela Rady Osiedla p. Łukasza Chmielewskiego któremu za kilkuletnią pomoc i współpracę serdecznie dziękujemy! Gratulujemy, również, zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!
Konkursy_m
W dniach 17-18.06.2017 r. na lotnisku w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Latających. Uczeń naszej szkoły Miłosz Swierczek z klasy Va zdobył tytuł wicemistrza Polski w klasie F1Q/M w kategorii junior młodszy. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyniku!
Konkursy_m
KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 36 w Zabrzu im. Juliana Tuwima
Wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Wesoły-kl.5a i Miłosz Swierczek -kl.5a, op.E.Czenczek. Uroczyste, oficjalne ogłoszenie laureatów odbyło się na początku maja 2017 r.
Uczestnicy konkursu pisali opowiadanie, którego zakończeniem było jedno ze wskazanych przysłów. Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkursy_m
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLOG –POETA” pod hasłem „Co słychać w ulu ?” ( klasy 4-6 )

Dnia 22.03.2017r. komisja konkursowa w Gryfowie Śląskim ustaliła wyniki i wyróżnienie w tym konkursie (na 112 nadesłanych prac) zdobyła nasza uczennica Zuzanna Wesoły z kl. 5a, op. P. Elżbieta Czenczek. Uroczyste, oficjalne ogłoszenie laureatów odbyło się 7.04.2017r. Wyróżnionej Zuzi gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a oto wiersz, który napisała na konkurs:

„Co słychać w ulu?”
Mój dziadek ma pasiekę,
gdzie trzy ule stoją.
Codziennie do nich zagląda,
pszczoły się go nie boją.
Rankiem zapytał królową:
„Jakie na dziś plany?”
Ona mu odpowiedziała:
„Wielki bal kochany”.
Wiosna się już zbliża,
dni ciepłych przybywa.
Przyroda do życia się budzi,
a nam w ulu się nie nudzi.
Ale przed ciężką pracą
za którą nam przecież nie płacą,
chcemy jeszcze świętować,
dobrym miodem się częstować.
Robotnice będą tańcowały,
trutnie przygrywały
na gitarze i na flecie,
trąbce, bębnie i klarnecie.
Płyną same nutki z ula,
bo to cały rój dziś hula.
A po balu spać pójdziemy
i przed pracą odpoczniemy.
Konkursy_m
VII Edycja Turnieju Formacji Tanecznych już za nami. Srebrne medale zawisły na szyjach Emilki Więcław i Martyny Schab, które startowały w kategorii solistów IV-VI. Gratulujemy!
Konkursy_m
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Artystów FAI pt: "Ponad Chmurami".
Z ogromną radością informujemy, że z 402 prac z całego kraju, nasza uczennica Weronika Flak otrzymała wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Konkursy_m
11 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gliwic Modeli Halowych. Już od samego rana chłopcy trenowali puszczanie modeli samolotów kartonowych jak i styropianowych. Wzięli udział w trzech konkurencjach: loty modeli kartonowych, loty modeli styropianowych oraz loty F1N.
Nasz reprezentant Antek Setkowicz zajął w lotach modeli kartonowych I miejsce za co mu serdecznie gratulujemy! Również wysokie III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Bankiewicz.