Konkursy2

Konkursy - klasy IV-VI

Konkursy_m
Reprezentanci klasy IV c wzięli udział w VI Regionalnym Konkursie Teatralnym „Bawimy się w prawdziwy teatr” organizowanym przez SP nr 8. Swoim przedstawieniem „Wiadomości z 3 maja1791” zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Konkursy_m
Nasi uczniowie zdobyli nagrody w Artystycznym Regionalnym Konkursie Plastycznym "Gliwice-oblicza miasta"
II miejsce - Franek Jędrysiak oraz wyróżnienie Maja Jagodzińska z klasy 4a. Gratulujemy serdecznie.
Opiekun J. Klebanowicz
Konkursy_m
Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2018”
Wyróżnienie uzyskali:
W kategorii 2M
Maja Jagodzińska – 12 miejsce w powiecie, 24 miejsce w regionie,
Piotr Raczkiewicz – 14 miejsce w powiecie, 26 miejsce w regionie,
Martyna Początek – 28 miejsce w powiecie, 45 miejsce w regionie,
Serdecznie gratulujemy !
Konkursy_m
Miło nam poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej 16, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Gliwicach Nikodem Ciomcia z kl VII b został FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki „Fizyka widziana okiem artysty”.
Tematem konkursu było światło i zjawiska optyczne, a sam konkurs został wpisany do oficjalnego kalendarza wydarzeń obchodów Międzynarodowego Dnia Światła ustanowionego przez UNESCO.
Opiekunem ucznia była p. mgr Wioletta Rusin (nauczyciel fizyki)
Patronat nad konkursem objęli:
Dyrektor Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego
Śląski Kurator Oświaty
Dyrektor Instytutu Protez Serca FRK im. prof.Z.Religi

Gratulujemy i życzymy Nikodemowi dalszych sukcesów.

Konkursy_m
W konkursie matematycznym "I Ty Możesz Zostać Pitagorasem" uczniowie klasy VI a - Zuzanna Wesoły oraz Miłosz Swierczek zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!
Konkursy_m
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności drużyna TURBO 7 składająca się z uczennic kl. IV c zdobyła II miejsce. Więcej w Projektach/Destination Imagination.
Konkursy_m
Nasza reprezentacja z klasy IV c wzięła jak co roku udział w XVIII Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych pod przewodnictwem pana Krzysztofa Białka. Z radością informujemy, że w tym roku otrzymali oni wyróżnienie grupowe za śpiew. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Konkursy_m
Szkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Moja szkoła" rozstrzygnięty. Udział wzięli uczniowie klasy 4a i c, 5b i 7b. Wpłynęło 10 prac a każda na swój sposób jest wyjątkowa: bardzo piękne makiety naszej szkoły, zabawne wierszyki i piękne prace plastyczne.
I m. - Maja Jagodzińska i Franciszek Jędrysiak z kl. 4a, Aleksandra Duda z kl. 4c i Oliwia Wroniszewska z kl.7b,
II m. - Martyna Początek, Zuzanna Drzazga z kl. 4a,Zimoch Maja z kl. 5b, Weronika Flak z kl. 7b,
III m. Dawicka Wioletta i Łukasz Kozak z kl. 4a.
Uczniowie naszej szkoły mają okazję oglądać je codziennie w sali 23, a 12 grudnia zostaną one wystawione na szkolnym korytarzu, by mogli je zobaczyć również rodzice, którzy przyjdą na zebrania. Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny za aktywność, a na pamiątkę zostało zrobione wspólne zdjęcie.
Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. Powodzenia. E.Czenczek
Konkursy_m
Uczeń klasy 6a Miłosz Swierczek odniósł wielki sukces. Został jednym z laureatów Wojewódzkiego Konkursu Poezji Dziecięcej. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Na konkurs zostało nadesłanych 2500 tysiąca wierszy. "Złota setka" najlepszych prac została opublikowana w XIV tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
Serdecznie Ci gratulujemy Miłosz i życzymy dalszych sukcesów w konkursach, w których będziesz brał udział. Powodzenia.
Konkursy_m
6 listopada 2017 r. w szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczeń klasy 6 a Miłosz Swierczek zdobył wymaganą liczbę punktów i przeszedł do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi, cieszymy się z jego sukcesu i życzymy mu powodzenia w następnym etapie.