Konkursy2

Konkursy - klasy IV-VIII

Konkursy_m
Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym MiniMat@ndo 2020.
Uczestnicy to: Antoni Setkowicz, Miłosz Swierczek, Zuzanna Wesoły.
Konkursy_m
Uczniowie klasy 8a: Julia Skowera, Marta Labiszak, Wiktoria Ratajczak i Miłosz Swierczek zajęli I miejsce w Konkursie Historycznym Naukowej Ligii Szkół Podstawowych w ramach VII edycji Projekt Edukacyjny Dni Gliwickich Młodych Naukowców.
W konkursie wzięło udział 5 drużyn z klasy 8a i 8b. Każdy zespół miał za zadanie przygotować prezentacje multimedialną dotycząca historycznego miejsca ze swojej dzielnicy.
Wygranym gratulujemy sukcesu.
Opiekun: A. Janecka-Białek
Nagrodzona prezentacja przygotowana przez naszych uczniów do zobaczenia:
Prezentacja KWK "Gliwice"
Konkursy_m
Miło nam poinformować, że Maja Czaniecka uczennica klasy VI c zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Konkursy_m
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Łowczecka z klasy 7b została wyróżniona w III Wojewódzkim Konkursie z Fizyki " Fizyka widziana okiem artysty" i otrzymała tytuł laureata. Prace oceniali przedstawiciele uczelni wyższych Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ASP w Katowicach oraz fizycy z pasją artystyczną. Uroczysta Gala Finałowa zaplanowana była na ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Ziemi. Termin nie był przypadkowy, bo tematem konkursu była "WODA"
Opiekun uczennicy: Wioletta Rusin
Gratulujemy !!!
Konkursy_m
Uczeń naszej szkoły Alan Nogły z klasy VII b zdobył II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Origami "Magia zamknięta w papierze". Temat IX edycji brzmiał "Przygoda w kosmosie".
Ogromne gratulacje.
Konkursy_m
Uczeń naszej szkoły Miłosz Swierczek z klasy 8a zajął 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Fizyki "Zabawy z fizyką" w kategorii "Gra dydaktyczna".
Konkursy_m
Uczennica Agata Krupińska z klasy 6B zajęła I miejsce, a uczeń Miłosz Świerczek miejsce II w międzyszkolnym konkursie informatycznym pt. "Ciekawe miejsca Gliwic" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 im. M.Dąbrowskiej w Gliwicach. Opiekunem laureatów konkursu był nauczyciel informatyki Adam Bistroń.
Uczniowie mieli zaprojektować biuletyny informacyjne w dowolnym programie graficznym na temat najciekawszych miejsc w naszym mieście.
Konkursy_m
Wiktoria Łowczecka z 7 b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Baobaby, róże, lisy, Mały Książę i urwisy" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Gratulacje dla Wiktorii.
Opiekun Joanna Klebanowicz