Laboratoria

Laboratoria Przyszłości - 2021/2022

Lego education
5 czerwca 2022
Kolejna dostawa zakupionego sprzętu :) Zestawy LEGO® Education SPIKE™ Essential, stacja lutownicza oraz kolorowe filamenty do drukarki 3D czekają na nowy rok szkolny.
Opiekun: A. Kozak

Gov_mGov_m
Drukarki 3D
5 kwietnia 2022
Drukarki 3D to kolejny nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Klasa 3 b poznała od początku do końca proces druku. W czasie zajęć zostały wydrukowane dwa Tangramy, które zostaną użyte na kółku matematycznym
Opiekun: A. Kozak

min_mGov_m

Pierwsze zajęcia
16 marca 2022
Pierwsze zajęcia z robotami Photon za nami. Klasa 3b pokochała robociki od pierwszego wejrzenia. Po zapoznaniu się z budową robotów oraz programami zaczęła się zabawa. Na matach ulicy uczniowie kierowali robotami. Najpierw za pomocą joysticków, następnie wykonali już konkretne zadania: zaprogramowali ścieżkę robota z dodaniem funkcji świateł oraz dźwięków.
Kolejne zajęcia zostały zorganizowane dla naszych najstarszych przedszkolaków. 6-latki świetnie poradziły sobie z zadaniami i z radością poznały nasze robociki. Cykl spotkań zakończył konkurs plastyczny.
Opiekun: Aleksandra Kozak
Nowy sprzęt
8 marca 2022
Nasza szkoła wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości. Część zakupionego sprzętu już do nas dotarła. Przez naszą szkołę zostały zakupione m.in. dwie drukarki Banach 3D z laptopami, zestawy do nauki programowania: roboty Photon z tabletami czy BECREO z mikrokontrolerami oraz zestaw do zajęć fotograficznych tj. aparat fotograficzny, statyw, zestaw oświetleniowy, mikrofon, mikroport czy gimbal. Cały sprzęt ma na celu uatrakcyjnienie zajęć szkolnych i pozaszkolnych oraz rozwijanie zainteresowań naszych podopiecznych.
min_mmin_m

min_m
O programie
13 lutego 2022
Laboratoria przyszłości to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
min_mGov_m

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.