Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Świetlica OW

„Modelarze na start – wsparcie społeczności lokalnych”

Nasza placówka jako jedna z dwóch gliwickich szkół i pierwsza w Polsce bierze udział w projekcie „Modelarze na start – wsparcie społeczności lokalnych” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. W ramach projektu w naszej szkole od października 2020 rozpoczęły zajęcia z modelarstwa dwie 10- osobowe grupy. Pierwsza grupa to ,,Jaskółki”, druga ,,Derkacze”. Zajęcia odbywają się w środy oraz czwartki. W ramach zajęć sponsor zapewnia dla wszystkich dzieci ciepły posiłek oraz słodki podwieczorek. Zajęcia prowadzą doświadczeni oraz wykwalifikowani instruktorzy modelarstwa – Pani Dagmara Cąpała-Marek wraz z Cyprianem Błaszczakiem oraz Katarzyna Godzieba ze Stanisławem Paździorkiem. Sponsor finansuje także specjalistyczne narzędzia oraz modele samolotów. W planach są także liczne wyjazdy na konkursy oraz zawody krajowe.

Uczestnicy projektu uczą się posługiwania najprostszymi narzędziami stolarskimi, zapoznają się z prostymi rysunkami technicznymi, poznają budowę ciekawych modeli latających (latawce, balony na ogrzane powietrze, modele szybowców), dodatkowo opanują pilotaż modeli zdalnie sterowanych ( w tym dronów), poznają cały szereg nowoczesnych narzędzi i obrabiarek .
Celem Koła Modelarskiego jest:
• atrakcyjne spędzanie wolnego czasu przez dzieci,
• relaks po zajęciach lekcyjnych,
• nauka cierpliwości, dokładności poprzez wykonywanie określonych zadań,
• doskonalenie manualnych zdolności, możliwość rozwijania oraz poszerzania swoich zainteresowań.
ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.