Samorzad

Działania samorządu uczniowskiego

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
Drodzu Uczniowie
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zapraszają Was do wsparcia akcji PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT.
Czekamy na karmę, koce, ręczniki, zabawki dla czworonogów. Od 23. 10. 2019 do 31.10.2019 r. dyżurni SU i SKW będą zbierać dary, które po zakończonej akcji zawieziemy do schroniska. Można je również przynosić do s.23 i s.29. Nasi uczniowie nigdy nie zawiedli w takich akcjach,więc i tym razem bądźmy razem. Czekamy na Wasze wsparcie.
Opiekunowie SU i SKW E.Czenczek, M.Kopczyńska, Wolontariusze

W1
WYBORY SAMORZĄDOWE 2019 r. - wyniki
9 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory samorządu uczniowskiego i młodzieżowe wybory parlamentarne w ramach akcji CEO „Młodzi głosują”
Na liście wyborczej pojawiły się nazwiska 10 uczniów, pragnących sprawdzić się w takiej działalności. Wcześniej przygotowali oni plakaty, pozwalające wyborcom na ich bliższe poznanie. Przeprowadzone też zostały z nimi wywiady, w których poinformowali oni społeczność uczniowską o swoich planach. 9 października społeczność uczniowska udała się do szkolnego lokalu wyborczego przygotowanego w s.20 a tam po otrzymaniu karty do głosowania wskazała swojego kandydata. Uczniów obecnych i uprawnionych tego dnia do głosowania było 190.
Po zliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną wyłonił się samorząd:
Białek Bartłomiej -88, Rejmer Daria-39 i Krupińska Agata-16.
Gratulujemy zwycięzcom,życzymy im owocnej pracy i zadowolonych wyborców. Powodzenia.
Nauczyciele i społeczność uczniowska
Dyskoteka
24 września Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Spotkały się klasy 4, 5, 6 i 7. Zabrakło jedynie ósmoklasistów, którzy chyba z powodu nadmiaru obowiązków nie mogli bawić się z młodszymi koleżankami i kolegami. :):) Frekwencja pozostałych klas dopisała. Rolę DJ, po raz kolejny, przyjął pan K.Białek i odegrał ją celująco. Zafundował wszystkim uczestnikom atrakcję – JUST DANCE z projektora. Dzięki temu parkiet taneczny był pełny. Uczniowie bawili się świetnie, a spotkanie koleżanek i kolegów w takim miejscu jest zawsze miłą odskocznią od tradycyjnego spotkania w szkolnej ławce. Kolejna dyskoteka już w listopadzie.
Zapraszamy.
Samorząd Uczniowski z opiekunami
SA
WYBORY SAMORZĄDOWE 2019 r.
Uczniowie naszej szkoły od pierwszych dni września 2019 r. przygotowują się do wyborów samorządu szkolnego.
Najpierw w klasach 4-8 wybrano samorządy klasowe. Następnie przedstawiciele klas spotkali się z opiekunkami samorządu tj. p. Małgorzatą Kopczyńską i p. Elżbietą Czenczek i przedstawili pozostałym trójkom klasowym. Kolejne dni upłynęły społeczności uczniowskiej na podjęciu ważnej decyzji: "Czy chcę startować w wyborach szkolnych, czy chcę działać na rzecz społeczności szkolnej?" Ci ,którzy zdecydowali się, przygotowali swoje programy i reklamują się na plakatach przed społecznością szkolną. Można się z nimi zapoznać podczas przerw - krótka charakterystyka kandydatów i ich programy wywieszone są na tablicy ogłoszeń na 2 piętrze szkoły (prezentują się tylko chętni i zainteresowani startem w wyborach). A już 9 października 2019 r. na korytarzu drugiego piętra stanie urna wyborcza. Uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami przyjdą, by oddać swój głos na wybranego z listy wyborczej kandydata. Wszyscy obecni tego dnia uczniowie mają prawo głosować. Po zakończonym głosowaniu komisja skrutacyjna przeliczy oddane głosy i zostaną ogłoszone wyniki tegorocznych wyborów.
Życzymy wyborcom udanego wyboru , nowemu SU efektywnej pracy i zadowolonych wyborców - udanego roku wszystkim. Opiekunowie SU E.Czenczek i M.Kopczyńska