Samorzad

Działania samorządu uczniowskiego

Rok szkolny 2020/2021

Zbiórka
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski ZSP nr 1 w Gliwicach zwraca się ponownie z prośbą o wsparcie akcji na rzecz pacjentów chorych na COVID, tym razem na rzecz szpitala w Pyskowicach.
Brakuje tam środków higieny osobistej (szamponów, żeli, mokrych chusteczek, pampersów dla osób dorosłych) ,wody butelkowanej, t-shirtów (nie muszą być nowe). Wszystkich, którzy chcieliby być darczyńcami, prosimy o przynoszenie potrzebnych rzeczy do naszej placówki w dniach 22-28.03.2021r. i pozostawienie ich w szatni. Udział w akcji jest dobrowolny, ale mimo to prosimy o dołączenie karteczki z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia darczyńcy. Zostanie on wyróżniony pozytywną uwagą w zakładce: aktywność społeczna na rzecz chorych.
Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z COVID-19. Zebrane dary przekażemy potrzebującym.
SKW i SU wraz z opiekunami
Kartka świąteczny
SKW i SU zaprasza Was Uczniowie klas 1- 8 do udziału w konkursie "Kartka wielkanocna ".
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie kartki wielkanocnej dowolną techniką w rozmiarze A5 lub A6 ( ważne! kartka bez tekstu / życzeń ). Pracę w czystej kopercie z dołączoną kartką, na której zostaną zapisane dane uczestnika: imię, nazwisko i klasa, należy przynieść do szkoły w piątek 26.03.2021 r. lub w poniedziałek 29.03.2021 r. i wrzucić do kartonika, który zostanie wystawiony przed wejściem do szatni (do godziny 14.00).
Przy ocenie prac pod uwagę będzie brana pomysłowość i estetyka wykonania, a kartki po ogłoszeniu wyników ( 29.03.2021 r. ) zostaną przekazane pacjentom wybranego szpitala. Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodą rzeczową a dodatkowo oceną i pozytywnym wpisem w zakładce: aktywność społeczna na rzecz wolontariatu. Za zgodą ich autorów kartki zaprezentowane zostaną też społeczności uczniowskiej na stronie szkoły. Konkurs ma charakter konkursu wewnątrzszkolnego.
Życzymy dzieciakom super pomysłów i zwycięstwa. Pozdrawiamy, J. Beżańska, A. Haupa i E. Czenczek
Konkurs wielkanocny
Uwaga!
Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu z okazji zbliżających się Świąt zaprasza na konkurs na ozdobę wielkanocną.
Dowolną techniką wykonujemy wszelkie ozdoby nawiązujące do Świąt Wielkanocnych( stroiki, wieńce, girlandy, bukiety, itp.)
Na Wasze prace czekamy do 19.03 ( tego dnia od godziny 15.00-16.00 będzie można przynieść ozdoby do szkoły- będziemy czekać przy wejściu głównym).
W poniedziałek 22.03 komisja konkursowa ogłosi wyniki konkursu na stronie FB szkoły.
Od tego dnia rozpocznie się na stronie FB szkoły licytacja wszystkich przyniesionych ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze zasilą konto Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła Wolontariatu, który przeznaczy środki na nagrody w kolejnych konkursach.
Zapraszamy do zabawy!!!!!
Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami E. Czenczek, A. Haupa, J. Beżańską
Konkurs fotograficzny
Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym (z nagrodami) - „Piękno wokół nas”.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII, a tematyką fotografii są piękne miejsca, które według Was zasługują na uwiecznienie.
Fotografie (każdy uczeń prezentuje jedną fotografię) wraz z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą można przesyłać Messengerem do p. Agaty Haupa do 5 marca (do godziny 15.00)
Przesłanie fotografii jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikacje jej na Facebooku ZSP nr 1 w Gliwicach.
6 marca nastąpi publikacja wszystkich prac na stronie FB szkoły, a o rozstrzygnięciu konkursu zadecyduje ilość "lajków" pod zdjęciem. Każda chętna osoba posiadająca konto na fb może oddać głos pod wybranym zdjęciem. Głosowanie trwa do 12.03 do godziny 15.00 (fotografie z największą liczbą "lajków" zajmą kolejno 1, 2 i 3 miejsce).
Zapraszamy do zabawy SU ZSP nr 1
Akcji na rzecz pacjentów chorych na COVID - w trakcie
Kochani! Dzieje się i u nas! Dwa dni zbiórki i możemy pochwalić się już takimi darami. Wszystkim DARCZYŃCOM serdecznie dziękujemy i informujemy,że akcja trwa w naszej szkole jeszcze do piątku.
SKW i SU wraz z opiekunami.
SA
Akcji na rzecz pacjentów chorych na COVID
Rzeczy prosimy przynosić od strony przedszkola (dzwonić na domofon)
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
"Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom oraz całemu gronu pedagogicznemu z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Gliwicach przy ul. Kilińskiego 1 za zorganizowanie zbiórki dla naszego schroniska. Kochani, dziękujemy że pamiętacie o bezdomnych zwierzętach i otwieracie dla nich swoje serca"
Schronisko Miedary

SASA
Muzyka w szkole
Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy!
Startujemy w poniedziałek o 12.30

W1
Wyniki wyborów
15 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tajnym głosowaniu wzięło udział 200 uczniów klas 4-8.
Funkcje przewodniczącego objął Olaf Janiga z klasy 8a. Zastępcą została Zuzanna Gołdyn z klasy 7c, a skarbnikiem została Agata Kubica z klasy 7c.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Konkurs Samorządu
Pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego na kartkę okolicznościową (bez wypisanych życzeń)!!!!! W konkursie biorą udział całe zespoły klasowe (klasy 4-8). Kartkę można wykonać solo lub w duecie:). Uczniowie klasy która wykona najbardziej pomysłowe i oryginalne kartki wygrają "Bon luzaka". Bon ten upoważnia do spędzenia jednego dnia w szkole na luzie, bez pytania z możliwością wzięcia np (bez odnotowania) i generalnie bez zbędnego "męczenia ucznia"😊. Bon ważny do końca I semestru 2020/21!
Kartki składamy u wychowawców do 9 października.
Wybory do samorządu
Kampanie wyborcze kandydatów do Samorządu Szkolnego ruszyły pełną parą. W piątek wybory!!! Zapraszamy do głosowania!

W1