Sport

Osiągnięcia sportowe

Rok szkolny 2016/2017

Sport
12 czerwca nasi chłopcy zajęli III miejsce w Mistrzostwach Gliwic w piłce siatkowej-plażowej. Gratulacje!
Sport
Reprezentacja naszej szkoły wzięła dziś udział w konkursie sportowym pod hasłem "Stop Agresji-Wybieram Sport" organizowanym przez Straż Miejską i Szkołę Podstawową nr 28. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu konkurencjach: pływanie 100 m stylem dowolnym, bieg na 100 m,skok w dal, piłce nożnej oraz koszykówce. Jakub Sas wywalczył miejsce na podium w konkurencji skoku w dal. Niestety w klasyfikacji ogólnej byliśmy poza pierwszą trójką. Pomimo ogromnego upału zawodnicy dali z siebie wszystko. Gratulujemy startu i dziękujemy!
Sport
W dniu dzisiejszym odbyły się Mistrzostwa Gliwic Szkół Podstawowych w piłce nożnej plażowej. Nasza drużyna z SP 16 nie przegrała ani jednego meczu i doszła do finału. Spotkała się tam z reprezentacją SP nr 17, gdzie po zaciętej walce poległa 1:2 z obecnymi Mistrzami, zajmując II miejsce, a tym samym zostając po raz drugi Wicemistrzami Gliwic w tej dyscyplinie. Oto skład drużyny: Wiktor Zawiślak wybrany jako najlepszy bramkarz zawodów, Michał Sobolewski, Nikodem Pankiewicz, Tymon Sobek, Marcel Machura, Bartek Mazurczak, Tomasz Potrzebowski, Tomasz Chęciński, Jakub Sas, Sebastian Burda, Jakub Depta.
Sport
13 grudnia w SP Nr 16 odbył się turniej międzyszkolny w ringo klas czwartych. Po wyrównanej walce dopiero w dogrywce zwycięzcami okazali się uczniowie z Sp 16. Gratulujemy i dziękujemy za grę fair-play:-) A oto skład drużyny: Wiktoria Jorozenko, Zuzanna Olechowska, Tomasz Biernat, Monika Sędrowska, Wiktoria Łowczecka, Tymon Sobek, Jakub Mrozek, Martyna Czaja, Alan Nogły, Karol Roszkowicz
Sport
W piątek 25.11.2016 r klasa II a zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Sportowym zorganizowanym przez ZSP nr 3 z okazji Światowego Dnia Misia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a niespodzianką były przepiękne misiaczki i pamiątkowe zdjęcia.
Sport
18.11.2016 roku podczas międzyszkolnego turnieju w ringo o Puchar Dyrektora Sp Nr 9 nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców wygrała wszystkie mecze zdobywając I miejsce i oczywiście puchar :) Gratulujemy!
Sport
15 listopada w nasze szkole odbył się finał konkursu sportowego "Najlepszy z Najlepszych". Po wielu zmaganiach do ostatniego etapu zakwalifikowała się szóstka uczestników. Przy gorącym dopingu publiczności tytuły Mistrza i Mistrzyni sportu wywalczyli Alicja Danel z VI a, oraz Michał Sobolewski z VI a. Drugie miejsca przypadły Kindze Ilczuk z V a oraz Bartkowi Mazurczakowi z V b. Z trzeciego miejsca na podium cieszyli się Anna Majewska z V b oraz Tymon Sobek z IV b. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy kibicom za wyśmienity doping.
Sport
28 września odbyły się Mistrzostwa Gliwic w L-A. Nasza skromna reprezentacja także wzięła w nich udział i nasza reprezentantka w ciężkiej walce na 200m zajęła IV miejsce w ogólnej klasyfikacji.