Świetlica szkolna

Nasza świetlica czynna jest w godzinach: 7:00-17:00 (wg ustalonego harmonogramu).

Podstawową opiekę nad wychowankami sprawują: Pani Danuta Grzybowska oraz Pani Grażyna Pieczonka, w opiece pomagają nauczyciele naszej szkoły.

Świetlica szkolna to miejsce gdzie dzieci miło, przyjemnie i pożytecznie spędzają czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
Świetlica składa się z części rekreacyjnej, gdzie dzieci w grupach lub indywidualnie mogą bawić się zabawkami i odpocząć na dywanie bądź w fotelach.
W części stolikowej dzieci odrabiają lekcje, rysują, tworzą różne prace plastyczne, grają w gry stolikowe.
W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia: plastyczno-manualne; ruchowe zabawy na świeżym powietrzu, zabawy sportowe w sali gimnastycznej, zajęcia czytelnicze, zabawy słowne, konkursy organizowane przez nauczycieli oraz uczniów, zajęcia komputerowe i wiele innych.
W czasie świetlicy dzieci mogą również liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowanie się do lekcji z pomocą wychowawcy świetlicy.

Z regulaminem świetlicy szkolnej można zapoznać się tutaj.

Świetlica szkolna serdecznie zaprasza na swój profil na stronie Facebook.

Co nowego - 2023/2024

Listopad
21 Listopada - Dzień Życzliwości- jak co roku nasi kurierzy życzliwości wyruszą na ulice Trynku, by dzielić się z napotkanymi osobami uśmiechem i okolicznościowymi laurkami.

Realizacja zadań dotyczących projektu "Podróże małe i duże" - Warszawa

Działania grupy Eco Art w każdą środę i czwartek

Poznajemy świat zawodów - cykl spotkań z osobami wykonującymi różne zawody

Świetlicowy Klub Włóczykija wyrusza na kolejną wyprawę - tym razem do Węgierskiej Górki na warsztaty w Manufakturze Czekolady

Październik
Rozpoczynamy realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Podróże Małe i Duże", który ma na celu poznanie wybranych miast w Polsce oraz krajów na Kuli Ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

Kontynuujemy akcję czytelniczą: Dzieci czytają dzieciom czyli: Spotkanie z Molem Książkowym. Dzieci z klas II i III czytają wiersze i opowiadania dzieciom z przedszkola

Powstaje grupa Eco Art, która zajmuje się aranżacją korytarzy szkolnych, szatni oraz przygotowuje elementy dekoracji do przedstawień świetlicowych.

Pożegnanie lata - czyli zabawa na sportowo

Wyjazd Klubu Włóczykija na dwudniową wycieczkę do Warszawy

Co się dzieje, kiedy pada deszcz? Gramy na przerwie!(rozgrywki dwóch ogni na sali gimnastycznej)
Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.
20 kwietnia 2020
W Roku Szkolnym 2019/20 nasza świetlica wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Walczyliśmy o zdobycie Certyfikatu - Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.
Dzięki zaangażowaniu wychowawców świetlicy i naszych świetliczaków udało się wykonać na wysokim poziomie wszystkie zadania konkursowe. Nasza świetlica otrzymała CERTYFIKAT!!!

W1