Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Świetlica

Świetlica szkolna

Nasza świetlica czynna jest w godzinach: 7:00-17:00 (wg ustalonego harmonogramu).

Podstawową opiekę nad wychowankami sprawują: Pani Danuta Grzybowska oraz Pani Grażyna Pieczonka, w opiece pomagają nauczyciele naszej szkoły.

Świetlica szkolna to miejsce gdzie dzieci miło, przyjemnie i pożytecznie spędzają czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
Świetlica składa się z części rekreacyjnej, gdzie dzieci w grupach lub indywidualnie mogą bawić się zabawkami i odpocząć na dywanie bądź w fotelach.
W części stolikowej dzieci odrabiają lekcje, rysują, tworzą różne prace plastyczne, grają w gry stolikowe.
W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia: plastyczno-manualne; ruchowe zabawy na świeżym powietrzu, zabawy sportowe w sali gimnastycznej, zajęcia czytelnicze, zabawy słowne, konkursy organizowane przez nauczycieli oraz uczniów, zajęcia komputerowe i wiele innych.
W czasie świetlicy dzieci mogą również liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowanie się do lekcji z pomocą wychowawcy świetlicy.

Z regulaminem świetlicy szkolnej można zapoznać się tutaj.

Świetlica szkolna serdecznie zaprasza na swój profil na stronie Facebook.

Co nowego - 2023/2024

LutyStyczeńGrudzieńListopad
21 Listopada - Dzień Życzliwości- jak co roku nasi kurierzy życzliwości wyruszą na ulice Trynku, by dzielić się z napotkanymi osobami uśmiechem i okolicznościowymi laurkami.


Realizacja zadań dotyczących projektu "Podróże małe i duże" - Warszawa


Działania grupy Eco Art w każdą środę i czwartek


Poznajemy świat zawodów - cykl spotkań z osobami wykonującymi różne zawody


Świetlicowy Klub Włóczykija wyrusza na kolejną wyprawę - tym razem do Węgierskiej Górki na warsztaty w Manufakturze CzekoladyPaździernik
Rozpoczynamy realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Podróże Małe i Duże", który ma na celu poznanie wybranych miast w Polsce oraz krajów na Kuli Ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.


Kontynuujemy akcję czytelniczą: Dzieci czytają dzieciom czyli: Spotkanie z Molem Książkowym. Dzieci z klas II i III czytają wiersze i opowiadania dzieciom z przedszkola

Powstaje grupa Eco Art, która zajmuje się aranżacją korytarzy szkolnych, szatni oraz przygotowuje elementy dekoracji do przedstawień świetlicowych.


Wrzesień
Pożegnanie lata - czyli zabawa na sportowo


Wyjazd Klubu Włóczykija na dwudniową wycieczkę do Warszawy


Co się dzieje, kiedy pada deszcz? Gramy na przerwie!(rozgrywki dwóch ogni na sali gimnastycznej)
Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.
20 kwietnia 2020
W Roku Szkolnym 2019/20 nasza świetlica wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Walczyliśmy o zdobycie Certyfikatu - Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.
Dzięki zaangażowaniu wychowawców świetlicy i naszych świetliczaków udało się wykonać na wysokim poziomie wszystkie zadania konkursowe. Nasza świetlica otrzymała CERTYFIKAT!!!

W1

ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.