Świetlica OW

Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza

Świetlica istnieje już od 2002 r. Aktualnie świetlica realizuje Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wychowawcami świetlicy jest pani mgr Dagmara Cąpała-Marek oraz mgr Katarzyna Godzieba.

Program świetlicy realizowany jest dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy od godz. 15:00 do 18:00

W tym roku dzieci nazwały swoją grupę "Orły".

W czasie tych godzin dzieci biorą aktywny udział w takich zajęciach jak:

• zajęcia z zastosowaniem komputerów oraz różnorodnych zajęć technicznych sprzyjających rozwojowi osobistemu,
  • zajęcia sportowe oraz zajęcia rekreacyjne (aerobik, gry sportowe, ruchowe, piłka nożna, siatkówka),
  • zajęcia plastyczne, redakcyjne, udział w życiu środowiska, uczestnictwo w spektaklach teatralnych, projekcjach filmowych itd.,
  • gry i zabawy świetlicowe, prace na rzecz świetlicy i środowiska,
  • zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem muzyki,
  • wyrabianie nawyku obowiązku poprzez wdrażanie do systematycznego odrabiania zadań domowych, nauki własnej,
  • wspólne obchodzenie różnych uroczystości i świąt.
  • Wrzesień rozpoczęliśmy wspólnym piknikiem na trawie - pomiędzy rozmowami i zabawami mogliśmy delektować się pyszną pizzą. Podczas zajęć rozpracowywaliśmy "Hobbita" poszerzaliśmy słownicwo z zakresu ubioru, zawodów i dań z języka angielskiego. Wspólnie ćwiczyliśmy na boisku, powtarzaliśmy zasady ortograficzne i uczestniczyliśmy w treningu kreatywności.