Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Tablica

Aktywna Tablica

Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach programu szkoła została wyposażona w 2 rzutniki oraz 2 tablice multimedialne, które znajdują się w pracowni językowej oraz pracowni techniczno-religijnej.

Dzięki temu zakupowi możemy uatrakcyjniać prowadzone przez nas lekcje korzystając z e-podręczników oraz stosując:
- symulacje doświadczalne
- gry dydaktyczne
- filmiki obrazujące różne zjawiska.

Zakupione tablice multimedialne są bardzo chętnie wykorzystywane podczas zajęć i sprawiają, że lekcje są ciekawsze, a uczniowie bardziej zmotywowani do nauki.

Szczegółowe informacje o programie Aktywna Tablica można znaleźć na stronie:
https://men.gov.pl/pl/finansowanie-edukacji/aktywna-tablica
Szkolny Escape room
W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zaprosiliśmy uczniów do szkolnych escape roomów.
Klasy 1-3 odwiedziły pokój zagadek na przełomie października i listopada. Zadania, jakie musieli rozwiązać, to np. ułożenie puzzli przedstawiających herb Polski, rozpoznanie flagi naszego kraju, a także odpowiedzenie na pytania postawione za pomocą quizu zamieszczonego na portlau quizme.pl. Wszyscy uczniowie odnieśli sukces i w nagrodę zyskali miano "Klasy Małych Patriotów".

Z kolei uczniowie klas starszych (5-8) musieli wykazać się znajomością historii Polski, literatury, języka angielskiego, a także... umiejętnością gry na dzwonkach chromatycznych. W pokoju zagadek zostały wykorzystane technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK): uczniowie rozwiązywali krzyżówkę zamieszczoną na portalu http://strefanauki.sp2przemkow.pl/inf.php, korzystali także z platformy kahoot!.

ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.