Działania Klubu Wolontariatu

Szafujemy
15 czerwca w Miejskim Parku przy ul. Chorzowskiej odbył się finał akcji Szafujemy dla Zuzi z Michałem Wiśniewskim. Nie zabrakło tam także naszych uczniów ze SKW. W ręce Michała Wiśniewskiego oddali zebraną odzież, którą organizatorzy zamienią na fundusze dla Zuzi. Po raz kolejny nasi wolontariusze znaleźli się we właściwym miejscu, dokładając w imieniu społeczności uczniowskiej ZSP nr 1 cegiełkę do pomocy dziewczynce, a przy okazji miło spędzili czas.
Brawo Wy!

Pokolorujmy świat
Zapraszamy SPOŁECZNOŚĆ PRZEDSZOLNĄ I SZKOLNĄ do udziału w akcji charytatywnej na rzecz pacjentów onkologicznych HO,HO,HO "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" organizowanej przez Stowarzyszenie Kolorowe Damy. Dary -upominki dla kobiet i mężczyzn będą zbierane w naszej placówce od 30.11.2021 r. do 18.12.2021 r. Tradycyjnie prosimy o podpisanie darów imieniem, nazwiskiem, klasą dziecka i pozostawienie w szkolnej szatni ( 8.00-16.00) lub przekazanie ich na niedzielnym jarmarku (11.00-14.00). Zebrane upominki zostaną następnie przekazane Stowarzyszeniu Kolorowe Damy.
Upominkami m.in. mogą być: kosmetyki damskie i męskie, kosmetyczki, maszynki do golenia, breloki, chusty, apaszki, biżuterię, skarpety, krawaty, robótki i ozdoby hand made, kubeczki, podkładki, książki, krzyżówki, notesy, długopisy, herbatę, świeczki, celofan, wstążki, coś słodkiego. Pokolorujmy wspólnie świat pacjenta onkologicznego w tym wyjątkowym świątecznym czasie.
opiekunki SKW E. Czenczek i A. Haupa

SA
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Szkolny Klub Wolontariatu I Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do wsparcia akcji PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT. Czekamy na karmę, koce, ręczniki, zabawki dla czworonogów. Od 11.10.21r do 30.10.2021 r. dyżurni SKW i SU będą zbierać dary, można je również zostawiać w szatni u pani/ pana dyżurującego ( proszę o dołączenie imienia i nazwiska oraz klasy do każdej paczki)Uczniowie nigdy nie zawiedli w takich akcjach, więc i tym razem liczymy na Wasze wsparcie.
Opiekunowie SKW: Elżbieta Czenczek, Agata Haupa.