Działania Klubu Wolontariatu

Nasze talenty
WO
„Walentynki na czterech łapach - serce dla zwierzaka”
Kochani! W lutym w naszej placówce SKW zorganizował akcję „Walentynki na czterech łapach - serce dla zwierzaka” Wolontariusze zebrali dary, a za wpłacone pieniądze dokupili karmę. 27 lutego naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z rybnickiego schroniska i spotkali się z uczniami, opowiedzieli o pracy wolontariuszy w schronisku, o mieszkających tam zwierzakach i o ich problemach i radościach. Odpowiadali też na pytania dzieci. Po tym spotkaniu zebrane w szkole dary trafiły do schroniska „Rybnickie Psiaki do Adopcji” w Rybniku. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych akcjach. Najbliższa już 8 marca „Słodki Dzień Kobiet”. Szczegóły tej akcji w poniedziałek na facebookowej stronie szkoły.
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
Kochani! Od 9 października 2023 roku w naszej szkole rusza zbiórka darów dla zwierzaków w ramach akcji SKW i SU „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT”.
Zbieramy: karmę dla psów i kotów, koce, prześcieradła, poszewki, ręczniki, ubranka dla psów, smakołyki i gryzaki, legowiska i zabawki dla psów i kotów.
Dary można przynosić do s. 23 p. E. Czenczek , s. 29 p. M. Kopczyńskiej lub zostawić w szatni. Tradycyjnie prosimy o dołączenie do darów karteczki z imieniem, nazwiskiem i klasą darczyńcy. Wszystkim, którzy zaangażują się w pomoc dla zwierzaków, serdecznie już teraz dziękujemy.

Akcja Kasztan