etwinnig

Projekty realizowane w ramach eTwinningu

Projekt ‘Our town in old postcards and pictures’.
Projekt ‘Our town in old postcards and pictures’ był realizowany w roku szkolnym 2015/2016. Do udziału zaproszeni zostali chętni uczniowie klas V-tych i VI- tych. Projekt zachęcał uczniów do zapoznania się z wizerunkami naszego miasta utrwalonymi na starych, często przedwojennych, pocztówkach. Szukaliśmy starych zdjęć dostępnych w albumach lub zachowanych wśród rodzinnych pamiątek. Uczniowie mogli wykonać prace plastyczne odtwarzające widziane ilustracje. Jak zawsze na początku projektu przedstawiliśmy uczniów oraz zamieszczaliśmy zdjęcia dokumentujące życie naszej szkoły. Partnerem w naszym projekcie była grecka szkoła podstawowa mieszcząca się w Ilion, malowniczym miasteczku położonym w pobliżu Aten.

Logo
W tym roku klasa II c uczestniczy w projekcie „Outdoor Games”. Projekt ma na celu oderwanie dzieci od komputerów czy telewizji i zaciekawienie ich nowymi grami podwórkowymi. Każdy parter projektu przygotowuje podwórkową zabawę, instrukcje do niej wraz z instrukcją fotograficzną, następnie dzieli się gotową pracą z innymi. Drugą częścią projektu jest zapoznanie się z zabawami, które wysyłają pozostali partnerzy. Celem projektu jest stworzenie książeczki o grach i zabawach podwórkowych, a przede wszystkim świetna zabawa. Projekt jest całoroczny.
Certyfikat Partnerzy