Projekty realizowane w ramach eTwinningu

e-Twinning w naszej szkole

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych projektach programu e-Twinning.

Co to właściwie jest e-Twinning?
Jest to program, który polega na współpracy szkół i przedszkoli na terenie Europy za pomocą mediów elektronicznych.

W jakim języku korespondują uczniowie biorący w nim udział?
Oczywiście, najpopularniejszy jest język angielski, ale językiem wspólnej komunikacji może być również język niemiecki, francuski oraz języki wschodniej Europy.

W jaki sposób uczniowie mogą uczestniczyć w tym projekcie?
Uczniowie przygotowują prezentacje multimedialne, zamieszczane są zdjęcia prac plastycznych, nawiązują kontakt mail'owy. Prace uczniów są umieszczane na tak zwanym Twin-space.

Do tej pory nawiązaliśmy kontakt ze szkołami z m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Turcji, Francji, Norwegii, Czech czy Grecji.