Profil przedszkola

Lokalizacja

Nasze przedszkole mieści się w Gliwicach na Trynku przy ulicy Kilińskiego1. Placówka posiada duży ogród do zabaw wyposażony w drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownicę. Okoliczne drzewa zapewniają chłodny cień w upalne dni i pomagają dzieciom dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Spokojna okolica a także bliskość lotniska pozwala na cieszenie się spacerami i obserwowaniem startujących i lądujących samolotów.

Profil

Jesteśmy przedszkolem połączonym ze szkołą podstawową. Jako zespół w wielu dziedzinach działamy wspólnie.

Dzieci z przedszkola są pod stałą opieką medyczną, psychologiczną i pedagogiczną.

Jako młodsi koledzy uczestniczymy w szkolnych przedstawieniach, konkursach i zabawach. Przedszkolaki mają dzięki temu możliwość poznania szerszego środowiska a w przyszłości kontynuowania edukacji w znanym sobie już otoczeniu. Podczas roku szkolnego dzieci mają możliwość uczestniczyć w różnorodnych zajęciach dodatkowych takich jak: język angielski, judo, kółko taneczne, kółko szachowe, kółko teatralne, zajęcia umuzykalniające, a także zajęcia wyrównawcze: logopedia. W celu poznania środowiska regionalnego organizujemy dzieciom wycieczki do okolicznych zakładów pracy, muzeów i wystaw. Utrzymujemy współpracę z górnikami, strażakami i policjantami. Realizując postawione cele wdrażamy dzieci do życia rodzinnego i związanych z nim tradycji poprzez organizowanie różnorodnych świąt i uroczystości rodzinnych. Dbamy o przyjazną dziecku rodzinną atmosferę indywidualnie podchodząc do każdego wychowanka.

Oddziały

Placówka liczy 5 oddziałów po 25 dzieci w każdym. Nad każdą grupą opiekę sprawuje wykwalifikowana nauczycielka, w grupie maluchów pomaga dodatkowa pani. Każda nauczycielka prowadzi swoją grupę przez cały okres jej edukacji w przedszkolu. Każda grupa posiada swoją salę do zabawy i zajęć, a także stoliki do pracy. Sale są jasne i przestronne, wyremontowane i wyposażone w różnorodne pomoce dydaktyczne, zabawki i kąciki zainteresowań do zabaw tematycznych.

Realizując program nauczania i wychowania dbamu o:

- wszechstronny rozwój

- integrację społeczną dzieci

- indywidualne podejście do wychowanka

- prowadzenie zajęć nowatorskimi metodami i formami pracy

Posiadamy

- miłą, odpowiedzialną i wykwalifikowaną obsługę

- bogatą bazę dydaktyczną

- pozytywne nastawienie do pracy w zespole

- życzliwy klimat

Organizujemy

- Pasowanie na przedszkolaka